Covid in prehranska varnost
Večina recesij po drugi svetovni vojni je moške prizadela bolj kot ženske. Epidemija Covid-19 se od njih razlikuje, saj ženske čutijo močnejše posledice, med drugim…
Usposabljanja mladih na temo enakosti spolov
Izteka se prvo leto projekta v Albaniji, ki je namenjen odpravljanju temeljnih vzrokov diskriminacije žensk. Ena izmed aktivnosti je usmerjena delu s skupino mladih iz…
Poziv Ženskega lobija k odprtju vrtcev in šol
Ženski lobi in njegove članice, med katere sodi tudi FER, so ministrico Kustec in ministra Cigler Kralja pozvali k odprtju vrtcev in šol ter k…
Delavnica Enakost spolov v mednarodnem razvojnem sodelovanju
Prihodnji teden, 20. oktobra 2020, se bo v sodelovanju FER in SLOGA odvila delavnica v soorganizaciji FER in Sloga, in sicer med 9.30 in 11.30…
Odnosi med evropskim in afriškim kontinentom
Oktobra bo v Bruslju potekal že šesti Vrh Afrika-EU. Korona kriza je tudi tokrat pomešala štrene in srečanje nedvomno ne bo potekalo kot predhodna, kar…
Svetovni dan humanitarnosti
Vsako leto 19. avgusta obeležujemo svetovni dan humanitarnosti v spomin vsem humanitarnim delavcem, ki so bili pri svojem delu ranjeni ali ubiti, ter v počastitev…
Za trajnostni razvoj, ki nikogar ne pusti ob strani
Nevladne organizacije smo pripravile poročilo o udejanjanju ciljev trajnostnega razvoja v Sloveniji z naslovom Za trajnostni razvoj, ki nikogar ne pusti ob strani. Ob pripravi…
Zgodbe prizadetih iz Ugande – lakota zaradi Covid-19
Sylvia (39) je poročena in ima 6 otrok. Pred epidemijo Covid-19 je delala v restavraciji, mož pa je vozil boda bodo (taxi motor). Restavracije so…
Dva nova projekta v Albaniji in Ugandi
Ponosno predstavljamo dva nova projekta, ki ju bomo od februarja 2020 do oktobra 2022 izvajali v Albaniji in Ugandi ob podpori ministrstva za zunanje zadeve.…
Odgovorno, pravično, trajnostno podjetništvo
Širom sveta se podjetništvu pripisuje vedno več pomena, v pričakovanju, da bo v prihodnjih letih pomembno prispevalo h gospodarski rasti. Ta pa sama po sebi…
PRINCI IN NJIHOVE PRINCESE
“Spolni stereotipi zajemajo posplošene značilnosti in so odraz dojemanja žensk in moških, razlik med njimi ter njihovih družbenih vlog.” (Ministrstvo za družino, delo, socialne zadeve…
Ženske za Evropo
Ste vedeli, da je na volitvah v Evropski parlament leta 2014 volilo več moških kot žensk? Statistike kažejo, da se je na volišče odpravilo 45 %…
Tako je!
Povsod na svetu so moški še vedno v privilegiranem položaju. Podatki Agencije Združenih narodov za ženske z začetka letošnjega leta kažejo, da je med vsemi svetovnimi voditlelji…
Čigava je moč?
Prešernovo gledališče 8. marca ob 19.30 na oder znova postavlja dramo Davida Ivesa Venera v krznu, in sicer pod častnim pokroviteljstvom FER, ki bo po predstavi…
Kdaj se bomo začeli pogovarjati?
Pred nami je nova etapa izbora evropskih parlamentarcev. Ozračje se že segreva, tako na nacionalni kot na evropski ravni. Nobenega dvoma ni, da bodo migracije…
Kaj smo storili
Če prebivalce Ndejje, kraja blizu glavnega mesta Ugande, vprašaš o spremembah, ki jih zapažajo pri podnebju, je odgovor enoznačen: podaljšujejo se sušna obdobja, padavin je…
Še je čas…
In takole počasi raste oddeja solidarnosti v okviru kampanje Smo gostoljubna Evropa. Jutri, ob mednarodnem dnevu migrantov, bomo skupaj sešili vse kvadratke, ki so v…
Begunci: gonilo sprememb, ne prejemniki pomoči
Uganda gosti več kot milijon beguncev iz sosednjih držav. Podporo in zaščito jim nudi Urad Visokega komisarja za begune (UNHCR) v sodelovanju z izvajalskimi ustanovami, ki prihajajo…
Kvačkarija v modrem in rumenem
Zakaj kvačkamo? Ker je to naš način izražanja solidarnosti z ljudmi, ki bežijo pred vojnami ali drugimi načini preganjanja. In ker je solidarnosti v Evropi…
Vse, kar so potrebovali je bila viza
Ko jim je uspelo pred bombami pobegniti iz Alepa, je par z dvema otrokoma, starima 5 in 8 let, prebežal v Libanon. Tam so se…
Uganda na pol poti
Že dolgo nismo nič pisali o projektu FER v Ugandi, ki ga s podporo MZZ in v sodelovanju s partnersko HOCW izvajamo v Ugandi. Smo na pol…
Smo gostoljubna Evropa
“Vsak dan sproti sem moral sprejeti najtežjo odločitev, s katero se lahko sooči posameznik. Odločiti sem se moral koga bom rešil pred utopitvijo. Najprej smo…
Skladnost politik za razvoj
Junija letos je bila v sodelovanju med FER in Zavod Global, v okviru projekta InterCap, ustanovljena nacionalna mreža za skladnost politik za razvoj. Namenjena je…
Nato so prišli po mene
Predsednik Evropske komisije (EK) Juncker je v svojem govoru o stanju v EU prejšnji teden podal tri predloge o izboljšanju solidarnosti znotraj Unije na področju…
Pomoč ljudem ni kriminalno dejanje
V petek smo že pisali o zadnjem odmevnem poizkusu kriminalizacije nudenja humanitarne pomoči, ki se je 21. avgusta dogodil v Grčiji. Zaradi pomoči beguncem in migrantom sta…
Smo gostoljubna Evropa
Ker se v zadnjih letih naše vlade spopadajo z izzivi pri obravnavanju migracij, smo mi, evropski prebivalci, študenti, prostovoljci, družine, sindikati in različne skupnosti priskočili…
Skupen predlog NVO – status NVO v javnem interesu na področju mednarodnih odnosov, zunanjih zadev, MRS in HP
Javno posvetovanje glede osnutka Pravilnika o določitvi kriterijev za izkazovanje pomembnejših dosežkov delovanja NVO za podelitev statusa nevladne organizacije v javnem interesu na področju mednarodnih odnosov,…
MZZ novosti
Ministrstvo za zunanje zadeve je vzpostavilo evidenco za zasedbo izvedenskih funkcij v mednarodnih organizacij in njihovih teles na prednostnih področjih slovenske zuanje politike, in sicer…
Ženske organizacije v Albaniji (in drugod po svetu)
Konec junija in v začetku julija se je FER mudil na terenskem obisku v Albaniji. Tokratni obisk je bil zelo raznolik. Sprva je potekalo izjemno…
Odločen NE zmanjševanju pravic žensk v Sloveniji!
V petek, 25. maja 2018, smo Zveza svobodnih sindikatov Slovenije in njen Odbor za enake možnosti, Konfederacija sindikatov javnega sektorja Slovenije, Konfederacija sindikatov Slovenije Pergam,…
Proti neenakostim med spoloma v Sloveniji
V prihodnjih dneh se bosta v Sloveniji odvila kar dva dogodka, usmerjena v zmanjševanje neenakosti med spoloma. Prvega organizira Koalicija za dolgotrajno oskrbo, in sicer…
Vloga civilne družbe v post-Cotonou
Postopek oblikovanja EU pogajalskega mandata za novi sporazum med EU ter Afriko, Karibi in Pacifikom (AKP) se počasi zaključjuje. Pogajanja se bodo pričela v drugi…
Pa smo jih dočakali!
Februarja smo pisali o napredku pri našem projektu v Albaniji in o brejih kozah. S pomladijo se je 20 že obstoječim kozam pridružilo še 20 kozličkov, od…
Nacionalni forum o globalnem učenju ter vzgoji in izobraževanju za trajnostni razvoj
Ministrstvo za zunanje zadeve (MZZ) in ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport vabita na Nacionalni forum o globalnem učenju ter vzgoji in izobraževanju za trajnostni…
Obrazi migracijske politike: zakonite poti
Evropska unija od nove migracijske realnosti leta 2015 dalje veliko naporov usmerja v zamejevanje migracij, naj si bodi s pomočjo hotspots v Italiji in Grčiji, z eksternalizacijo migracijske politike…
Neplačano žensko delo ni temelj dolgotrajne oskrbe!
Tudi tokratna vlada ni sprejela zakona o dolgotrajni oskrbi. Gre za kompleksen zakon, a pomembno je razumevanje, da vpliva na slehernega od nas. Trenutna ureditev…
Kako odgnati opice in kače?
Za begunci in lokalnim prebivalstvom v Ndejje v Ugandi je prvi cikel pridelave zelenjave in osnovnih živil, ki jih gojijo v dobro uro oddaljeni njivi…
Obrazi migracijske politike: hotspots
V Italiji in Grčiji, ki sta že vrsto let glavni vstopni točki migrantov v EU, so v času nove migrantske realnosti, leta 2015, vzpostavili t.i.…
Mir in varnost – kaj pa ženske?
Slovenija je v procesu sprejemanja drugega akcijskega načrta za izvajanje resolucij Varnostnega sveta o ženskah, miru in varnosti za obdobje 2018-2020. Čas za oddajo pripomb…
Pogledi FER na prihajajoča pogajanja EU-AKP
Pogajanja za novi sporazum med EU ter Afriko, Karibi in Pacifikom (post-Cotonou) se bodo pričela v drugi polovici 2018. EU trenutno oblikuje svoj pogajalski mandat,…
FER še tesneje vpet v JAES
FER je s februarjem postal član usmerjevalne skupine Odbora civilne družbe za Skupno strategijo Afrika – EU (Joint Africa – EU Strategy, JAES). Odbor združuje evropske organizacije…
Kozlički na poti
Hribovito Puko je že decembra pobelil sneg, a za 20 koz, kupljenih v okviru FER-ovega projekta »Krepitev vloge žensk v Albaniji za zagotavljanje enakih možnosti«, je…
Migracije in razvoj – trenutno razmišljanje
Razprave o povezavah med migracijami in razvojem niso nove, že leta 2007 je bil na svetovni ravni ustanovljen Globalni forum o migracijah in razvoju (Global Forum on…
Vrh Afrika-EU brez civilne družbe
Deset let po sprejetju Skupne strategije Afrika–EU (Joint Africa–EU Strategy, JAES), ki partnerstvo med Afriko in EU dviguje na strateško raven, ki je širša od…
Napoved javnega razpisa za sofinanciranje projektov nevladnih organizacij
Ministrstvo za zunanje zadeve RS pripravlja Javni razpis za sofinanciranje projektov, ki jih Evropska komisija razpisuje za nevladne organizacije iz držav članic Evropske unije ali…
Mladi Afričani in migracije
Prebivalstvo Afrike naj bi se do leta 2050 skoraj podvojilo; s trenutne 1 milijarde naj bi se povečalo na 1,9 milijarde. Nekoliko več kot polovico dodatnega…
Vabilo na srečanja MZZ o Strategiji razvojnega sodelovanja
Državni zbor je septembra letos sprejel Resolucijo o mednarodnem razvojnem sodelovanju in humanitarni pomoči Republike Slovenije, ki predstavlja usmeritev delovanja Slovenije na omenjenih področjih. Resolucija predvideva,…
Pobeg in beg
Z oktobrom smo zaključili projekt »Pobeg in beg«, ki ga je sofinanciral Urad Vlade RS za komuniciranje. Namen našega dela je bilo mladim približati tematiko,…
Pot mlade begunke iz Južnega Sudana
Uganda je država z enim izmed največjim številom begunskega prebivalstva na svetu. Položaj beguncev je relativno dober, vsaj na papirju naj bi imeli enake pravice kot Ugandčani,…
Položaj žensk v Albaniji se slabša
Komunistična preteklost v Albaniji je znana kot izjemno temačna, prežeta z zatiranjem, preganjanjem, prisilnimi aretacijami in usmrtitvami, cenzuro v vseh sferah življenja ter veliko mero…
Kaj napredka pri enakosti spolov?
Evropski inštitut za enakosti spolov (EIGE) je prejšnji teden objavil najnovejše rezultate indeksa enakosti spolov v EU. Ti kažejo, da v preteklih letih sicer je prišlo so…
Otvoritev projekta v Albaniji
Včeraj je v Puki potekala uradna otvoritev FER-ovega projekta v Albaniji, ki naslavlja razmerja moči med ženskami in moškimi v albanski družbi. Slavnostne otvoritve projekta, ki…
Razpis MZZ s področja mednarodnega razvojnega sodelovanja in humanitarne pomoči
Ministrstvo za zunanje zadeve je 6. oktobra 2017, v Uradnem listu Republike Slovenije objavilo Javni razpis za izvajanje mednarodnih razvojnih projektov v obdobju od 2018…
Razpis MZZ bo objavljen 6. oktobra
MZZ je objavilo novico, da bo predvidoma v petek, 6. oktobra 2017 v Uradnem listu objavilo javni razpis za izvajanje triletnih projektov mednarodnega razvojnega sodelovanja za obdobje od…
Nasilje nad ženskami v žarišču pozornosti
Evropska Unija in organizacija Združenih narodov sta ob robu zasedanja Generalne skupščine predstavili novo pobudo, namenjeno odpravi vseh oblik nasilja nad ženskami in dekleti, »Spotlight Initiative«. V začetni…
Srečanje razvojnih NVO z novim ministrom za razvojno sodelovanje
Včeraj je potekalo prvo srečanje novega državnega sekretarja na MZZ, ki opravlja tudi funkcijo ministra za razvojno sodelovanje, g. Logarja, z nevladnimi razvojnimi in humanitarnimi…
Zajezitev migracij ali načrtno ignoriranje grozot?
Predsednik Evropske komisije Juncker je v letnem nagovoru pred plenarnim zasedanjem Evropskega parlamenta v Strasbourgu o stanju v EU glede migracij dejal, da je EU na…
MZZ objavilo seznam zainteresiranih podjetij za sodelovanje z nevladnimi organizacijami pri javnem razpisu
Pred tednom smo vas že seznanili, da je MZZ najavilo razpis za izvajanje triletnih projektov mednarodnega razvojnega sodelovanja za nevladne organizacije. Javni razpis bo objavljen v…
Ženska košarka v Afriki
Košarki podobna igra za ženske, t. i. »netball«, je v Afriki eden najbolj popularnih skupinskih športov za ženske. Igrišče je enako veliko kot košarkaško, podobne velikosti…
Najava razpisa MZZ
Ministrstvo za zunanje zadeve je 8. septembra najavilo razpis za izvajanje triletnih projektov mednarodnega razvojnega sodelovanja za nevladne organizacije. Kot posebnost prihajajočega razpisa so navedli možnost za…
Delavnica o enakosti spolov v razvoju
FER, Ženski lobi, Evropska mreža za enakost spolov, Društvo za nenasilno komunikacijo, Društvo SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilje ter Zveza svobodnih…
Smo se česa naučili od zadnjih poplav v velemestih?
V zadnjih tednih smo veliko brali o poplavah v Houstonu, Ameriki, veliko manj pa o poplavah v Mumbaju, Indiji. Dogodka imata veliko skupnega, med drugim…
Vedno manj občutka sramu ob kršitvah človeških pravic
O konfliktu v Jemnu in negativnih posledicah, ki jih ima ta na napredek, dosežen na področju enakosti spolov, smo ta teden že pisali. Včeraj je Pisarna…
Kako konflikt v Jemnu vpliva na enakost spolov
Da se je prebivalstvo Jemna zaradi nasilja znašlo v hudi humanitarni krizi oziroma celo humanitarni katastrofi, poročajo vse humanitarne organizacije. Notranja razseljenost, lakota in kolera…
Delavnica ABC razpisov in projektov
Forum za enakopraven razvoj – FER vabi na delavnico o razpisih in projektih, ki bo potekala v ponedeljek, 2. oktobra 2017, od 10. do 15. ure,…
Priprave na 5. Vrh Afrika-EU
Leta 2007 je bila oblikovana Skupna strategija Afrika–EU (Joint Africa–EU Strategy, JAES), ki določa dolgoročne odnose med kontinentoma, partnerstvo med Afriko in EU pa dviguje…
Več kot milijon ženskih kondomov v Ugandi
Lansko leto je bilo s sredstvi Sklada Združenih narodov za dejavnosti o prebivalstvu (UNFPA) razdeljenih več kot milijon ženskih kondomov v Ugandi. V uporabi so od leta…
Vrednost in posledice subvencij za fosilna goriva
Dr. John Abraham, podnebni znanstvenik, v svojem članku, objavljenem v začetku avgusta, predstavlja izsledke nove študije, ki kvantificira vrednost subvencij za fosilna goriva na globalni ravni. Ob…
#NotATarget
V soboto je bil svetovni humanitarni dan. Tokratno sporočilo je bilo #NotATarget, ki se je nanašalo na civiliste, ki so proti svojim željam vpeti v in…
Kako je McKinsey sooblikoval evropsko begunsko politiko
Oktobra 2015 še ni bilo videti konca številnim prihodom beguncev v Nemčijo. Centri, kjer so posamezniki čakali na dokončanje procesa za pridobitev statusa begunca, so…
Priložnosti za financiranje iz razpisov zavoda za zaposlovanje
Financiranje zaposlenih prek razpisov Zavoda za zaposlovanje je lahko dodaten vir prihodkov projekta. Če na primer potrebujete delež dodatnega sofinanciranja, lahko zaposlite brezposelno osebo, ki…
Hiše iz porabljenih plastičnih steklenic
Vsako sekundo ljudje po celem svetu kupijo 20 tisoč plastičnih steklenic. Kot kaže, je povpraševanje tako veliko zaradi želje po ustekleničeni vodi in širjenju t.i. Zahodne,…
Nujnost kolektivnega spopadanja s podnebnimi spremembami
Martin Lukacs, neodvisni novinar iz Kanade, je za The Guardian napisal zanimiv članek, v katerem razmišlja o vplivu neoliberalizma na boj s podnebnimi spremembami. Po njegovem mnenju nagovarjanja k…
Delavnica “Priložnosti financiranja projektov s sredstvi mednarodnih fundacij”
Forum za enakopraven razvoj – FER v sodelovanju z mrežo za socialno vključenost Vključen.si vabi na delavnico o prijavljanju na razpise, ki bo potekala 30. in 31. avgusta 2017, od…
FER o nadgrajevanju Smernic o sodelovanju med MZZ in NVO
Smernice o sodelovanju Ministrstva za zunanje zadeve Republike Slovenije (MZZ), nevladnih organizacij in mreže nevladnih organizacij na področju mednarodnega razvojnega sodelovanja in humanitarne pomoči so bile…
Pozitivne in negativne posledice podnebnih sprememb v Sahelu
Podnebne spremembe imajo lahko tudi pozitivne posledice in te se sigurno kažejo v sušni afriški regiji Sahel, kjer beležijo porast padavin. Toda tudi to lahko privede…
Pozitivni premiki na področju financiranja nevladnih organizacij
Center za informiranje, sodelovanje in razvoj nevladnih organizacij – CNVOS obvešča o pravici uveljavljanja prostovoljskega dela kot lastnega vložka prostovoljskih organizacij na javnih razpisih, torej za sofinanciranje…
»Zakaj je v Afriki toliko revščine?«
Eno izmed pogostih vprašanj uporabnikov in uporabnic Google-a je “Zakaj je v Afriki toliko revščine?”, Eliza Anyangwe iz The Guardian-a pa je v članku s konca junija 2016 poskusila…
Lokalizacija tveganj, a ne plačil
Da lokalne in nacionalne nevladne organizacije opravijo večji delež aktivnosti nujne pomoči v kriznih situacijah, agencije organizacije Združenih narodov (OZN) in velikih mednarodnih humanitarnih organizacij pa so…
Vzroki in posledice nenatančnega poročanja o izogibanju plačevanja davkov multinacionalk
Izogibanje plačevanju davkov s strani multinacionalk je pereča tema, v razpravah glede le-te pa pogosto prihaja do najrazličnejših nesporazumov. Morda največji nesporazum pa je povzročil Premium…
#nulapet plus 600 tisoč evrov
Za donacijo #nulapet se je letos odločilo 25 tisoč ljudi več kot lani in posledično je bilo zbranih dobrih 600.000 evrov več kot lansko leto. Povečalo se…
NVO in MZZ o prihodnjih korakih
Delovno srečanje med NVO in MZZ je potekalo ta ponedeljek, dotaknili smo se vseh relevantnih aktualnih tem kot so Zakon o mednarodnem razvojnem sodelovanju in…
Večja varnost preskrbe s hrano
»Hope of Children and Women victims of violence« (HOCW), partnerska organizacija FER, je v krajevni skupnosti Nakawuka v Ugandi postala lastnica nekoliko več kot 2…
Katere predloge na osnutek Uredbe o izvajanju zakona je MZZ upoštevalo in zakaj?
Ministrstvo za zunanje zadeve (MZZ) je objavilo odgovore na predloge in vprašanja javnosti na osnutek predloga Uredbe o izvajanju Zakona o mednarodnem razvojnem sodelovanju in humanitarni pomoči…
Kaj drugače eno leto po Svetovnem humanitarnem vrhu?
Pred enim letom je potekal prvi Svetovni humanitarni vrh. Eden izmed pomembnejših izkopičkov dogodka je Velik dogovor (Grand Bargain), skupek reform glede oblik dostavljanja in financiranja…
FER izdal Priročnik o fundacijah
FER je izdal priročnik na temo fundacij na področju mednarodnega razvojnega sodelovanja in humanitarne pomoči. Vsebuje pregled fundacij in možnosti financiranja iz sredstev, ki jih fundacije namenjajo…
Ministri za razvojno sodelovanje o humanitarni pomoči in migracijah
Zasedanje Sveta EU za zunanje zadeve v formatu ministrov za razvojno sodelovanje bo potekalo 18. maja 2017. Ena izmed obravnavanih tem bo tudi prepletanje humanitarnega…
Stališče NVRO do strateških partnerstev kot ene od oblik sodelovanja med NVRO in MZZ
S sprejemanjem novega Zakona o mednarodnem razvojnem sodelovanju (MRS) in humanitarni pomoči (HP) (ZMRSHP) in pripadajoče uredbe, kot tudi z oblikovanjem Resolucije o MRS in…
Kaj vpliva na doseganje trajnostnega razvoja?
Teče drugo leto od sprejetja ciljev trajnostnega razvoja (SDGs), ki so namenjeni odpravi revščine, boju proti neenakostim, zaščiti okolja ter spodbujanju miroljubnih in vključujočih družb.…
Od spodbujanja usmiljenja k odpravljanju vzrokov za lakoto
Organizacija združenih narodov (OZN) je pred nekoliko več kot mesecem dni proglasila najhujšo humanitarno krizo od konca druge svetovne vojne. Več kot 20 milijonov ljudi v štirih…
Reševanje sveta za lenuhe 3. del
Odprava skrajne revščine, boj proti neenakosti in nepravičnosti, zaustavitev podnebnih sprememb … spremembe se začnejo z vami, s tabo. Resno. Vsak človek na zemlji –…
Reševanje sveta za lenuhe 2. del
Odprava skrajne revščine, boj proti neenakosti in nepravičnosti, zaustavitev podnebnih sprememb … spremembe se začnejo z vami, s tabo. Resno. Vsak človek na zemlji – tudi…
Reševanje sveta za lenuhe 1. del
Odprava skrajne revščine. Boj proti neenakosti in nepravičnosti. Zaustavitev podnebnih sprememb. Uf! Globalni cilji za trajnostni razvoj Združenih narodov so pomembni cilji, ki lahko spremenijo svet, vendar…
Podnebna budnica vladi
Maja lansko leto je na tisoče ljudi odšlo na ulice širom sveta in zahtevalo korenito spremembo v odnosu do fosilnih goriv. Protestanti so pozivali vlade,…
Samo še FER
S prvim spomladanskim dnem leta 2017 je Združenje Ju3 prenehalo obstajati, namesto njega je tudi uradno zagledal luč dneva Forum za enakopraven razvoj, društvo. V…
Pomanjkanje vode za četrtino otrok sveta
UNICEF napoveduje, da bo leta 2040 eden od štirih otrok oziroma malo manj kot 600 milijonov otrok širom sveta živelo v izjemnem pomanjkanju vode. K temu…
Podpiši peticiji “Čas je zdaj: osvobodimo se fosilnih goriv” in “Končajmo davčno izmikanje”
“Čas je zdaj: osvobodimo se fosilnih goriv” Ker smo prepričani, da so podnebne spremembe ena največjih okoljskih, socialnih in ekonomskih groženj našega časa, zahtevamo, da…
Lokalne pobude za zmanjševanje posledic suše
Organizacija združenih narodov za prehrano in kmetijstvo (FAO) je konec januarja sporočila, da se suša v Afriškem rogu poglablja. V sušnem obdobju, ki ponavadi traja od…
Selitve posameznikov in narodov zaradi degradacije okolja
Znanstveniki v »Stockholm Resilience Centre« so odkrili, da so okoljske spremembe v zadnjih 60 letih večje kot v 10.000 letih pred tem – urbano prebivalstvo se je povečalo…
Pristop »Climate-Smart Agriculture« za večjo prehransko varnost
Zaradi podnebnih sprememb, ki jih povzroča človek, se globalne temperature dvigujejo. Negativnih učinkov globalnega segrevanja je veliko, eden izmed sektorjev, ki bo utrpel zelo velike…
Položaj otrok v svetu – najbolj prikrajšane otroke čakajo revščina, nepismenost in zgodnja smrt
Glede na trenutne trende bo do leta 2030 69 milijonov otrok umrlo zaradi vzrokov, ki jih je večinoma mogoče preprečiti, 167 milijonov otrok bo živelo…
Statistični pregled nevladnega sektorja 2015
CNVOS je naredil pregled nevladnega sektorja za leto 2015, in sicer jih je zanimalo, koliko nevladnikov sploh je, koliko ljudi zaposlujejo, kakšni so njihovi skupni prihodki…
Univerzalni temeljni dohodek – ste zanj?
V nedeljo, 5. junija 2016, so švicarski volivci na referendumu z veliko večino zavrnili pobudo za uvedbo univerzalnega temeljnega dohodka (UTD). Vendar zagovorniki UTD kljub…